NAVRCHOLU.cz
Nastavení cookies
kvalitní a moderní vestavěné skříně na zakázku atypické vestavěné skříně výroba vestavěné skříně na míru
Kvalitní vestavěné skříně s garancí

Výplně vestavěných skříní na míru

N E P Ř E H L É D N Ě T E

Pokud si budete přát vyrobit vestavěnou skříň na míru z jiných materiálů než pouze lamino, pak je možné použít masivní dřevo, voštinovou desku - EUROLIGHT v tloušťkách 38 mm a 50 mm, dýhu, zrcadlo klasické, zrcadlo bronzové, lacobel a různá jiné skla dle výběru.

Proč se nechat ve svém výběru omezit malou nabídkou materiálů a dekorů, když pořizujete skříň, která bude nejen praktická, ale i designová a bude Vám sloužit po dobu mnoha let.

Vše na míru podle vašeho přání.

Formou zakázkové výroby vám tak vyrobíme libovolnou vestavěnou skříň na míru. Závisí to jen na vašich požadavcích a představách.


Vestavba a vybavení vestavěné skříně

výplně vestavěných skříní na míru

Vestavěné skříně poskytují velmi široké možnosti ukládání různých předmětů používaných v domácnosti při každodenním životě rodiny. Skladnost jednotlivých předmětů a jejich přehledné uložení umocňují moderní a vysoce funkční komponenty vnitřního vybavení vestavěných skříní.

Vestavba a vybavení vestavěné skříně vždy odpovídá účelu, který má daná vestavěná skříň plnit a požadavkům zákazníka, jak vysoké nároky na ukládání klade. Proto již při návrhu vestavěné skříně na míru musíme ujasnit a upřesnit řadu věcí, které mají bezprostřední vliv na navržení vestavby vestavěné skříně, použitou konstrukci a volbu jednotlivých prvků usnadňujících ukládání.


Jak výplň vestavěné skříně na míru vytvořit


výplně vestavěných skříní na míru

Před zahájením návrhu a následně výroby vestavěné skříně na míru je potřebné si upřesnit požadavky a ujasnit si své představy o vestavěné skříni. Ušetříme si tak řadu problémů a následných kompromisů, s dosaženým výsledkem budeme maximálně spokojeni. Aby tomu tak bylo, máme několik doporučení, která vám usnadní rozhodování, vytvoří určitou představu hotové vestavěné skříně a usnadní při objednání komunikaci s výrobcem.

Nákres vestavěné skříně
Nakreslete si náčrt celé vestavěné skříně a ujasněte si ve které části bytu nebo domu bude vestavěná skříň umístěna a k jakému účelu bude sloužit.
Elektroinstalace vestavěné skříně
Podle toho k čemu a jak intenzivně budete vestavěnou skříň využívat, rozvrhněte silovou a dekorační elektroinstalaci. Do silové (230 V) instalace zahrnete umístění elektrických zásuvek, vypínačů, zářivek, apod.. Do dekorační (12-24 V) elektroinstalace zahrněte žárovky orientačního a dekorativního osvětlení jako zabudované halogeny, pásy s led diodami a další.
Sladění vestavěné skříně s podlahou
Máte-li hotovou podlahu, je dobré vyřešit barevné sladění skříně a podlahy. Velké množství dekorů, materiálů i barev to pohodlně umožňují.
Určete k čemu bude vestavěná skříň sloužit
Detailně promyslete, jak budou jednotlivé předměty ve vestavěné skříni rozloženy, kolik potřebují prostoru, zda budou v policích, drátěných koších, nebo budou zavěšeny. Při tom také zohledněte jak často budete jednotlivé předměty používat a podle toho stanovte ve které části vestavěné skříně budou uloženy.
Způsob používání vestavěné skříně
Předem také upřesněte a rozhodněte jakým způsobem bude vestavěná skříň používána a k čemu bude konkrétně sloužit. To je z hlediska dalšího vybavení potřebné, neboť je velký rozdíl mezi vestavěnou skříní v chodbě, ložnicí nebo šatně. Také je důležité si uvědomit zda budeme vestavěnou skříň používat každý den, nebo například k ukládaní pouze sezónních předmětů jako jsou například obuv, oděvy, vybavení na dovolenou nebo sezónní sportovní vybavení.
Vybavení vestavěné skříně policemi
Police tvoří vždy základ výplně každé vestavěné skříně. Podle účelu použití vestavěné skříně jsou pak vždy stanoveny rozměry polic, jejich šířka, hloubka i výšková rozteč. Také je potřeba stanovit, které police budou plné a které drátěné. Z hlediska snadnějšího přístupu k ukládaným předmětů pak mohou být tyto police pevné, nebo pohyblivé s různou délkou výsuvu.
výplně vestavěných skříní na míru výplně vestavěných skříní na míru výplně vestavěných skříní na míru výplně vestavěných skříní na míru
Vybavení vestavěné skříně jednoúčelovými prvky
Jednoúčelové prvky slouží především pro ukládání atypických předmětů a svým prostorovým i technickým řešením umožňují snadnější ukládání částí oděvů a jiných předmětů. Je potřebné již před zahájením výroby vestavěné skříně jaké prvky budou použity, od jakého výrobce a kolik místa ve vestavěné skříni zaberou. Mezi tyto prvky řadíme některé prvky drátěného programu, držáky bot, držáky kalhot, věšáky kravat, výklopné věšáky oděvů, koše na prádlo, apod.
Místo ve vestavěné skříně pro domácí techniku a sportovní potřeby
Do skupiny předmětu - domácí technika můžeme zařadit vysavač včetně držáku, žehlící prkno a žehličku, parní čistič, čističe a leštiče podlahy, sezónní strojky používané v kuchyni, šicí stroj, pletací stroj a také náhradní díly a doplňky k uvedené technice.
Do skupiny předmětů - sportovní potřeby zpravidla řadíme lyže, snowboard, brusle, vybavení pro vodní sporty, turistiku, vybavení pro tenis, golf, míčové hry apod. Společným jmenovatelem u těchto předmětů je špatná skladnost. Přesto si však zaslouží kvalitní uložení ve vestavěné skříni, zejména z důvodu ceny a zabránění jejich poškození.
Realizace speciálních individuálních požadavků, představ a nároků zákazníka.
Přes uvedená doporučení, nelze zde uvést všechna specifika, které u jednotlivých zákazníků budou upřednostněna a která budou chtít při výrobě vestavěné skříně na míru uplatnit. Pokud si nejste jisti, že je váš požadavek realizovatelný, neváhejte nás kontaktovat.


Důležité odkazy: Zásady zpracování osobních údajů | Cookies | Pěkné truhlářství |